Komar, Fototapet, Shades

  • Fototapet med store sukkulenter
  • Materiale: papir
  • Mål: H: 2,54 m x B: 3,68 m
  • Opsættes som traditionelt papirtapet i baner
<h2>Komar-fototapet til den sukkulent-glade æstetiker<h2><p>Med dette fototapet får du stor wow-effekt fra en tæt samling af sukkulentplanter set ovenfra. Farverne er lyse, støvede og afdæmpede med lilla toner iblandt grønlige og grålige nuancer. Du kan med fototapetet skabe illusionen af en storslået sukkulentvæg, f.eks. til et blidt men interessant look i stuen eller spisestuen. Fototapetet er 2,54 m højt og 3,68 m bredt. Det kommer i 8 baner og inkluderer tapetklister for let igangsætning af vægforvandlingen.</p><br><h2>Sådan sætter du nemt dit nye papirtapet op</h2><p>Tapetet er lavet af papir, og det skal derfor sættes op som traditionelt papirtapet. Før du begynder, skal du huske at sikre dig, at væggen, som du vil sætte tapetet på, er helt glat. Hvis den ikke er, kan det kan være nødvendigt at lave en forbehandling af væggen med f.eks. slibepapir, <a href="https://www.silvan.dk/produkter/maling-tapet/maling/anden-maling">grunder eller spartelmasse</a> alt afhængigt af den specifikke væg.<br><br>Når tapetet skal sættes op, skal du smøre det medfølgende tapetklister på den tapetbane, du vil sætte op. Rul tapetet ud på gulvet eller et langt bord med plastik under og <a href="https://www.silvan.dk/produkter/maling-tapet/tilbehoer-til-maling/ruller-bakker"> brug evt. en malerrulle</a> til at fordele klisteret. Fold derefter tapetet sammen på midten, så siderne med klister ligger sammen og kan trække i ca. 5 minutter. Derefter kan du forsigtigt sætte banen op på væggen og sørge for at glatte godt ud og fjerne luftbobler.</p>
Maling & tapet / Væv, filt & tapet / Tapet
699,95
699.95
Price Runner

Relaterede produkter

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Andre kunder så på

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Komar-fototapet til den sukkulent-glade æstetiker

Med dette fototapet får du stor wow-effekt fra en tæt samling af sukkulentplanter set ovenfra. Farverne er lyse, støvede og afdæmpede med lilla toner iblandt grønlige og grålige nuancer. Du kan med fototapetet skabe illusionen af en storslået sukkulentvæg, f.eks. til et blidt men interessant look i stuen eller spisestuen. Fototapetet er 2,54 m højt og 3,68 m bredt. Det kommer i 8 baner og inkluderer tapetklister for let igangsætning af vægforvandlingen.


Sådan sætter du nemt dit nye papirtapet op

Tapetet er lavet af papir, og det skal derfor sættes op som traditionelt papirtapet. Før du begynder, skal du huske at sikre dig, at væggen, som du vil sætte tapetet på, er helt glat. Hvis den ikke er, kan det kan være nødvendigt at lave en forbehandling af væggen med f.eks. slibepapir, grunder eller spartelmasse alt afhængigt af den specifikke væg.

Når tapetet skal sættes op, skal du smøre det medfølgende tapetklister på den tapetbane, du vil sætte op. Rul tapetet ud på gulvet eller et langt bord med plastik under og brug evt. en malerrulle til at fordele klisteret. Fold derefter tapetet sammen på midten, så siderne med klister ligger sammen og kan trække i ca. 5 minutter. Derefter kan du forsigtigt sætte banen op på væggen og sørge for at glatte godt ud og fjerne luftbobler.

Specifikationer

Bredde3,68 m
FarveGrå
MaterialePapir
ModelShades
MønsterNatur
Varenummer2864#9847456
Længde2,54 m

Mål attributer

Pakkehøjde (cm)10
Pakkelængde (cm)100
Pakkevægt (kg)5
Pakkebredde (cm)10